Історія Рагівського НВО "ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ"

Історія Рагівського НВО/Files/images/Герб.jpg


У 1899 році в селі Рагівка було відкрито земську та церковноприходську школи.

Земська школа, вчителем у якій був А.Д. Каряка, розміщувалася у невеличкій хаті з солом’яною стріхою. Вона знаходилася під пильним наглядам влади і мала виховувати учнів у дусі покори владі та відданості уряду.

Парафіяльна школа грамоти (нижчий тип церковноприходської школи) була заснована її першим керівником настоятелем Миколаївської парафії містечка Хабне священником о. Василієм Петровичем Коцюбинським. Наряду із священнослужителями працювали в школі й світські вчителі. Дітей навчали Т.В. Руденко та Я.С. Козлюк. У 1905 році у Рагівці навчалося 44 хлопчики та 1 дівчинка, а у 1915 році – 38 хлопчиків та 26 дівчаток.

Після встановлення радянської влади комітет незаможних селян, очолюваних В.М. Буркою і першим головою Рагівської сільської ради Г.І. Гончаренком, подбав про відкриття початкової школи для дітей у селі, а в населених пунктах Шевченкове, Ясено, Котовське – хат-читалень.

Першими вчителями були М.І. Рисинський, О.Н. Назаренко, Л.Я. Манже, П.П. Загорівський.

У 1934 році було збудовано нову семирічну школу. Пізніше було відкрито ще три початкові.

Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна, навчання в школі припинилось. З перших днів війни на фронт пішли вчителі О.Ф. Куракса, А.С. Кучеренко (обидва загинули), С.Д. Мусійчук. Молодих вчителів П.Н. Гаращенка та Н.А. Корчемну окупанти вивезли на примусові роботи до Німеччини.

У 1943 році з фронту повернувся льотчик Гречан. Він і став відновлювати навчання у звільненому від німецько-фашистських загарбників селі. Йому допомагали вчителі О.П. Сидоренко, Г.А. Кучеренко, О.М. Гончаренко та інші. У 1946 році повернулися з Німеччини Н.А. Корчемна (почала працювати вчителем початкових класів), П.Н. Гаращенко (закінчивши Черкаське педучилище та Чернігівський педінститут ім.. Т.Г. Шевченка, викладав математику).

/Files/images/Стяг школи.jpgУ 1960 році школа стала восьмирічною. У 1968 році було зведено нове приміщення на 320 учнівських місць, спортивну залу, майстерню.

У 1975 році Рагівську восьмирічну школу реорганізовано у середню. Перший випуск учнів якої відбувся у 1976 році. У школі навчалися діти з навколишніх сіл та найближчих населених пунктів Житомирської області. Жили вони в добротному інтернаті на 70 місць. Директором середньої школи був Я.Ф. Пашун.

Аварія на Чорнобильській атомній станції позначилася і на житті школи. Багато дітей, разом із батьками було відселено. Кількість учнів різко скоротилася. Було відселено мешканців сіл Ясено, Шевченкове, Котовське. У зв’язку з цим у 1993 році школу із середньої реорганізовано у неповну середню, а в 1995 році – навчально-виховне об’єднання ,,загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”.

На даний час педагогічний колектив школи очолює Л.Е. Мартиненко.

Кiлькiсть переглядiв: 315

Коментарi